Thalassa PLS metallic mounting plate. For boxes H is540 x W is720 mm. Multi-purpose application. Mounting location on back inserts (fixing by screw type M6). Plain mounting plate. 150 Kg permanent permissible load. Galvanised Steel. Grey RAL 7035.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYPMM5472 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480189456 |
| UPC11 | 60648018945 |
| EAN | 3606480189456 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121324 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908160 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Height | 21.26 inch |
| Width | 28.35 inch |
| Weight | 13.23 pound |
| Range | Thalassa |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Mounting accessory |
| Product Or Component Type | Mounting plate |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | Back inserts |
| Mounting Plate Description | Plain |
| Range Compatibility | Thalassa PLS |
| Device Composition | 1 mounting plate |
| Material | galvanised steel |
| Fixing Mode | By screws M6 - on back inserts |
| Permanent Permissible Load | 330.69 lb(US) (150 kg) |
| Height | Nominal 21.26 in (540 mm) |
| Width | Nominal 28.35 in (720 mm) |
| Product Weight | 13.23 lb(US) (6 kg) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480189456 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366