| Part Number | 6508805202 |
|---|---|
| Country of Origin | US |
| UPC | 785901166764 |
| UPC11 | 78590116676 |
| EAN | 3606485267821 |
| Availability | N |
| Lead Time | 5 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8539500020 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals including: Nickel compounds and Di-isodecyl phthalate (DIDP) which is known to the State of California to cause Carcinogen and Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | CP1 |
| Return Indicator | No |
| Weight | 0.02 pound |
| Acc/Separate Part Designation | LED bulb |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Type | LED bulb |
| Accessory / Separate Part Cate | Lighting accessories |
| Accessory / Separate Part Dest | Control and signalling units Ø 30 mm |
| Bulb Base | BA 9s |
| Signalling Colour | Yellow |
| Additional Information | Requires the color cap and the LED be the same or use a clear color cap |
| Range Compatibility | Harmony 9001K Harmony 9001SK |
| Product Compatibility | 9001...5L 9001...7L 9001...1L |
| Product Weight | 0.02 lb(US) (0.01 kg) |
| Category | 18061 - SPARE PARTS DISCOUNT CP1 |
| Discount Schedule | CP1 |
| GTIN | 00785901166764 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | US |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| WEEE | The product must be disposed on European Union markets following specific waste collection and never end up in rubbish bins. |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366