| Part Number | KAD1H499 |
|---|---|
| Country of Origin | MX |
| Availability | N |
| Lead Time | 5 |
| UNSPSC | 39122217 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908180 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals including: Nickel compounds and Di-isodecyl phthalate (DIDP) which is known to the State of California to cause Carcinogen and Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | CS1 |
| Return Indicator | No |
| Accessory / Separate Part Dest | Ø 22 mm hole mounting head with plastic bezel |
|---|---|
| Range Of Product | Harmony Series K |
| Accessory / Separate Part Cate | Marking accessory |
| Accessory / Separate Part Type | Legend |
| Product Or Component Type | Marked legend |
| Marking | 45 DEG black |
| Label Dimensions | 45 x 45 mm |
| Category | 21446 - 9003 K CAM SWITCHES |
| Discount Schedule | CS1 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | MX |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366