| Part Number | 2550101027 |
|---|---|
| Country of Origin | MX |
| UPC | 785901852162 |
| UPC11 | 78590185216 |
| EAN | 0785901852162 |
| Availability | S |
| Lead Time | 5 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8531809026 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals including: Nickel compounds and Di-isodecyl phthalate (DIDP) which is known to the State of California to cause Carcinogen and Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | CP1 |
| Return Indicator | No |
| Weight | 0.00 pound |
| Acc/Separate Part Designation | Incandescent bulb |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Type | Incandescent bulb |
| Accessory / Separate Part Cate | Lighting accessories |
| Accessory / Separate Part Dest | Resistor light block |
| Range Compatibility | Harmony 9001K Harmony 9001SK |
| Us Rated Supply Voltage | 120 V AC/DC 38 240 V AC/DC 25 |
| Product Weight | 0.00 lb(US) (0.002 kg) |
| Category | 18061-SPARE PARTS DISCOUNT CP1 |
| Discount Schedule | CP1 |
| GTIN | 00785901852162 |
| Country Of Origin | MX |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| WEEE | The product must be disposed on European Union markets following specific waste collection and never end up in rubbish bins. |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366