| Part Number | NSYAEFAHLBSC |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 785901649076 |
| UPC11 | 78590164907 |
| EAN | 3606480168772 |
| Availability | N |
| Lead Time | 13 |
| UNSPSC | 39121321 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8302419080 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | Yes |
| Height | 1.77 inch |
| Weight | 0.22 pound |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Fixing accessory |
| Product Or Component Type | Heavy load wall fixing support |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | To be mounted before installing the mounting plate in top position |
| Mounting Support | On standard lug |
| Range Compatibility | Spacial S3D Spacial CRNG |
| Device Composition | 2 reinforcement piece |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | steel |
| Fixing Mode | Screwed M8 - on standard lug |
| Permanent Permissible Load | 881.85 lb(US) (400 kg) vertical position |
| Height | 1.77 in (45 mm) |
| Product Weight | 0.22 lb(US) (0.1 kg) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 00785901649076 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366