| Part Number | NSYPIN86 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 785901951872 |
| UPC11 | 78590195187 |
| EAN | 3606480168536 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121321 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 7326908688 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Height | 31.50 inch |
| Width | 23.62 inch |
| Weight | 13.67 pound |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Enclosure accessory |
| Product Or Component Type | Door |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | Step slide Front side |
| Range Compatibility | Spacial CRN Spacial S3D Spacial S3X |
| Device Composition | 1 door 4 fixing brackets 2 mounting uprights |
| Material | Door sheet steel |
| Colour | All faces Gray RAL 7035) |
| Surface Finish | Polyester powder |
| Lock Type | Lock 3 mm double bar |
| Number Of Locks | 1 |
| Adjustment | Pitch 25 mm (on step slides) |
| Door Type | Internal plain |
| Door Opening Side | Reversible |
| Maximum Load | 30 kg/m² |
| Height | Nominal 31.50 in (800 mm) |
| Width | Nominal 23.62 in (600 mm) |
| Product Weight | 13.67 lb(US) (6.2 kg) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 00785901951872 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366