Thalassa PLS insulating bakelite mounting plate. For boxes H 360 x W 720 mm. Multi-purpose application. Mounting location on back inserts (fixing by screw type M6). Insulating mounting plate. 150 Kg permanent permissible load. Bakelite. Black RAL 9005.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYPMA3672G |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606485405391 |
| UPC11 | 60648540539 |
| EAN | 3606485405391 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121324 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538100000 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Height | 14.17 inch |
| Width | 28.35 inch |
| Range | Thalassa |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Mounting accessory |
| Product Or Component Type | Mounting plate |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | Back inserts |
| Mounting Plate Description | Insulating |
| Range Compatibility | Thalassa PLS |
| Device Composition | 1 mounting plate |
| Material | polyester |
| Colour | Gray RAL 7035) |
| Fixing Mode | By screws M6 - on back inserts |
| Permanent Permissible Load | 330.69 lb(US) (150 kg) |
| Height | Nominal 14.17 in (360 mm) |
| Width | Nominal 28.35 in (720 mm) |
| Category | 80034 - ENCLOSURE SYSTEMS WALL MOUNT METAL |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606485405391 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366