| Part Number | NSYMPP86 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480183522 |
| UPC11 | 60648018352 |
| EAN | 3606480183522 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121323 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908160 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Height | 30.12 inch |
| Width | 21.65 inch |
| Weight | 8.38 pound |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Mounting accessory |
| Product Or Component Type | Mounting plate |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | Step slide Direct fixing on backstuds |
| Mounting Plate Description | Plain |
| Range Compatibility | Spacial S3D Spacial CRN Spacial S3X Thalassa PLM |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | fibreglass reinforced polyester |
| Colour | Gray RAL 7035) |
| Fixing Mode | Screwed on backstuds M8 By fixing element |
| Maximum Load | 330.69 lb(US) (150 kg) PLM enclosure 330.69 lb(US) (150 kg) S3D, CRN, S3X enclosures |
| Permanent Permissible Load | 139.11 lb(US) (63.1 kg) S3D, CRN, S3X enclosures 139.11 lb(US) (63.1 kg) PLM enclosure |
| Height | Nominal 30.12 in (765 mm) Enclosure nominal dimension 31.50 in (800 mm) |
| Width | Nominal 21.65 in (550 mm) Enclosure nominal dimension 23.62 in (600 mm) |
| Surface And Useful Surface | 4.53 ft² (42.1 dm²) |
| Thickness | 0.20 in (5 mm) |
| Product Weight | 8.38 lb(US) (3.8 kg) |
| Variant Particularity | With enclosures H800 x W1200 |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480183522 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366