| Part Number | NSYMB75 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480182778 |
| UPC11 | 60648018277 |
| EAN | 3606480182778 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121323 |
| HTs Code | 8547200000 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Height | 26.18 inch |
| Width | 17.72 inch |
| Weight | 37.48 pound |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Mounting accessory |
| Product Or Component Type | Mounting plate |
| Application | Multi-purpose |
| For Enclosure Nominal Dimensions | 27.56 in (700 mm) 19.69 in (500 mm) |
| Mounting Location | Direct fixing on backstuds Step slide |
| Mounting Plate Description | Plain |
| Range Compatibility | Spacial S3D Spacial CRN Spacial S3X Thalassa PLM |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | bakelite |
| Colour | Black RAL 9005) |
| Fixing Mode | Screwed on backstuds M8 By fixing element |
| Permanent Permissible Load | 1929.05 lb(US) (875 kg) |
| Height | 26.18 in (665 mm) |
| Width | 17.72 in (450 mm) |
| Thickness | 0.16 in (4 mm) |
| Product Weight | 37.48 lb(US) (17 kg) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480182778 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366