| Part Number | AZ5DE007D |
|---|---|
| Country of Origin | DE |
| UPC | 389110515800 |
| UPC11 | 38911051580 |
| EAN | 3389110515800 |
| Availability | N |
| Lead Time | 26 |
| UNSPSC | 39121318 |
| HTs Code | 8536904000 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | I |
| Return Indicator | No |
| Weight | 0.29 pound |
| Range Of Product | Linergy |
|---|---|
| Product Or Component Type | Cable end |
| Cable End Size | Medium |
| Standards | DIN 46228-4 |
| Type Of Packing | Dispenser pack |
| Quantity Per Set | 5 sets of 100 |
| Cable Cross Section | 0.00 in² (0.75 mm²) |
| Cable End Type | Twin conductor |
| Additional Information | Without marker tag holder |
| Colour | Blue |
| Bezel Material | Halogen-free plastic |
| Tube Material | Copper ISO 1337 |
| Number Of Cables | 2 |
| Awg Gauge | AWG 20 |
| Bezel Size | Ø 2.8 x 5 mm |
| Tube Diameter | 0.08 in (2 mm) |
| Length | 0.59 in (15 mm) |
| Tube Length | 0.31 in (8 mm) |
| Product Weight | 0.29 lb(US) (0.13 kg) |
| Product Certifications | CCSAus |
| Ambient Air Temp For Op | -4…221 °F (-20…105 °C) |
| Category | 22621 - IEC PANEL ACCESSORIES |
| Discount Schedule | I |
| GTIN | 03389110515800 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 500 |
| Country Of Origin | DE |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366