| Part Number | DZ5CE005L6D |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 785901950141 |
| UPC11 | 78590195014 |
| EAN | 3389110211306 |
| Availability | N |
| Lead Time | 26 |
| UNSPSC | 39121101 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8536904000 |
| Discount Schedule | I |
| Return Indicator | No |
| Weight | 0.19 pound |
| Range Of Product | Linergy |
|---|---|
| Product Or Component Type | Cable end |
| Cable End Size | Short |
| Standards | DIN 46228-4 |
| Type Of Packing | String of bags |
| Quantity Per Set | 10 sets of 100 |
| Cable Cross Section | 0.00 in² (0.5 mm²) |
| Cable End Type | Single conductor |
| Additional Information | Without marker tag holder |
| Colour | White |
| Bezel Material | Halogen-free plastic |
| Tube Material | Copper ISO 1337 |
| Number Of Cables | 1 |
| Awg Gauge | AWG 22 |
| Bezel Size | Ø 3.1 mm |
| Tube Diameter | 0.05 in (1.3 mm) |
| Length | 0.47 in (12 mm) |
| Tube Length | 0.24 in (6 mm) |
| Product Weight | 0.19 lb(US) (0.085 kg) |
| Product Certifications | UL |
| Ambient Air Temp For Op | -4…221 °F (-20…105 °C) |
| Category | 22621 - IEC PANEL ACCESSORIES |
| Discount Schedule | I |
| GTIN | 00785901950141 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1000 |
| Country Of Origin | FR |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366