Horizontal support plate for PLA enclosure W750xD320mm. . installation accessory multi-purpose.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYBANPLA73 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480194511 |
| UPC11 | 60648019451 |
| EAN | 3606480194511 |
| Availability | N |
| Lead Time | 38 |
| UNSPSC | 39121324 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908160 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 9.45 inch |
| Height | 0.71 inch |
| Width | 27.87 inch |
| Range | Thalassa |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Installation accessory |
| Product Or Component Type | Support |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Support | Vertical uprights, for installation of one or several support plates |
| Range Compatibility | Thalassa PLA |
| Device Composition | fixing elements 1 plate |
| Material | galvanised steel |
| Adjustment | Adjustable in height every 50 mm uprights |
| Maximum Load | 132.28 lb(US) (60 kg) |
| Height | 0.71 in (18 mm) |
| Width | 27.87 in (708 mm) |
| Depth | 9.45 in (240 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480194511 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366