Spacial S3CM HMI horizontal rotating fixing, square 50mm. H is 147 x 154 x 180 mm. Bent and rotating enclosure fixing. Mounting on enclosure, in horizontal position. Operating angle is 310 °. Permanent permissible load is 2 kg. Aluminium, epoxy-polyester powder finish. Grey RAL 7035. set of 1.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYCMUCC50 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480213113 |
| UPC11 | 60648021311 |
| EAN | 3606480213113 |
| Availability | N |
| Lead Time | 36 |
| UNSPSC | 39121324 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 7616995190 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 7.09 inch |
| Height | 5.79 inch |
| Width | 6.06 inch |
| Weight | 4.41 pound |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Cable management accessory |
| Product Or Component Type | Bent and rotating enclosure fixing |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | On enclosure, in horizontal position |
| Mounting Support | For 50 mm square tube Option of passing cables through the inside |
| Range Compatibility | Spacial S3CM |
| Device Composition | fixing elements 1 rotating fixing |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | aluminium |
| Colour | Gray RAL 7040) |
| Surface Finish | Epoxy-polyester powder |
| Fixing Mode | Fixing through the support surface by 4 screws M6 |
| Operating Angle | 310 ° |
| Permanent Permissible Load | 4.41 lb(US) (2 kg) |
| Height | 5.79 in (147 mm) |
| Width | 6.06 in (154 mm) |
| Depth | 7.09 in (180 mm) |
| Diameter | 3.78 in (96 mm) |
| Product Weight | 4.41 lb(US) (2 kg) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480213113 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366