| Part Number | ZB5AD922TQ |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 389119077682 |
| UPC11 | 38911907768 |
| EAN | 3389119077682 |
| Availability | N |
| Lead Time | 17 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538906000 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | CS2 |
| Return Indicator | No |
| Weight | 0.07 pound |
| Range Of Product | Harmony XB5 |
|---|---|
| Product Or Component Type | Head + mounting base for potentiometer |
| Device Short Name | ZB5 |
| Bezel Material | Dark grey plastic |
| Mounting Diameter | 0.87 in (22 mm) |
| Head Type | Standard |
| Product Compatibility | For use with Ø 6.35 mm shaft |
| Sale Per Indivisible Qty | 100 |
| Shape Of Signaling Unit Head | Round |
| Operator Profile | knurled knob, with white) |
| Product Weight | 0.07 lb(US) (0.032 kg) |
| Resistance High Press Washer | 1015.26 psi (7000000 Pa) 131 °F (55 °C) 0.1 m |
| Protective Treatment | TH |
| Ambient Air Temp For Storage | -40…158 °F (-40…70 °C) |
| Ambient Air Temp For Op | -40…158 °F (-40…70 °C) |
| Electrical Shock Protect Class | Class II IEC 60536 |
| IP Degree Of Protection | IP66 IEC 60529 |
| Nema Degree Of Protection | NEMA 13 NEMA 4X |
| IK Degree Of Protection | IK03 IEC 50102 |
| Standards | EN/IEC 60947-1 CSA C22.2 No 14 JIS C8201-5-1 EN/IEC 60947-5-5 UL 508 EN/IEC 60947-5-1 EN/IEC 60947-5-4 JIS C8201-1 |
| Product Certifications | CSA RINA GL BV LROS (Lloyds register of shipping) DNV UL Listed |
| Vibration Resistance | 5 gn 2…500 Hz)IEC 60068-2-6 |
| Shock Resistance | 30 gn 18 ms) half sine wave acceleration IEC 60068-2-27 50 gn 11 ms) half sine wave acceleration IEC 60068-2-27 |
| Category | 22467 - PUSHBUTTONS,22MM(PLASTIC) NEW |
| Discount Schedule | CS2 |
| GTIN | 03389119077682 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 100 |
| Country Of Origin | FR |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366