| Part Number | ZBRM22 |
|---|---|
| Country of Origin | HU |
| UPC | 785901646853 |
| UPC11 | 78590164685 |
| EAN | 3606480673542 |
| Availability | N |
| Lead Time | 36 |
| UNSPSC | 39122216 |
| HTs Code | 8538908180 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals including: Nickel compounds and Di-isodecyl phthalate (DIDP) which is known to the State of California to cause Carcinogen and Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | I |
| Return Indicator | Yes |
| Weight | 0.24 pound |
| Range Of Product | Harmony XB5R |
|---|---|
| Product Or Component Type | Empty handy box |
| Device Short Name | ZBRM |
| Product Destination | For XB5R Ø 22 mm control units |
| Control Station Application | Two functions |
| Colour Of Base Of Enclosure | Green Pantone 355C) |
| Colour Of Cover | Dark grey RAL 7016) |
| Material | Polycarbonate |
| Product Weight | 0.24 lb(US) (0.11 kg) |
| Ambient Air Temp For Storage | -40…158 °F (-40…70 °C) |
| Ambient Air Temp For Op | -13…131 °F (-25…55 °C) |
| IP Degree Of Protection | IP65 IEC 60529 |
| IK Degree Of Protection | IK03 EN 50102 |
| Standards | ETSI EN 301 489-3 ETSI EN 301 489-1 ETSI EN 300 440-2 UL 508 CSA C22.2 No 14 ETSI EN 300 440-1 EN/IEC 60947-5-1 |
| Product Certifications | FCC C-tick CE ANATEL SRRC BT 2006/95/EC GOST RSS |
| Directives | 1999/5/EC - R&TTE directive 2004/108/EC - electromagnetic compatibility |
| Category | 22470 - XB5R WIRELESS PUSH BUTTON |
| Discount Schedule | I |
| GTIN | 00785901646853 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | HU |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366