Thalassa PLS partial opening coupling frame. H 240 x W 200 opening x D 121 mm. Side coupling of 2 modular boxes. 1 frame. Set of 10. IP44.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYUCC360 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480190049 |
| UPC11 | 60648019004 |
| EAN | 3606480190049 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121324 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908180 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 4.76 inch |
| Height | 9.45 inch |
| Width | 11.42 inch |
| Range | Thalassa |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Coupling accessory |
| Product Or Component Type | Partial-opening coupling frame |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | Side coupling of 2 modular boxes |
| Range Compatibility | Thalassa PLS insulating modular box |
| Device Composition | 1 frame |
| Quantity Per Set | Set of 10 |
| Height | 9.45 in (240 mm) |
| Width | Opening 11.42 in (290 mm) |
| Depth | 4.76 in (121 mm) |
| IP Degree Of Protection | IP44 |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480190049 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 50 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366