| Part Number | NSYLAMCF |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| UPC | 785901977070 |
| UPC11 | 78590197707 |
| EAN | 3606480421037 |
| Availability | N |
| Lead Time | 87 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8537109170 |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 2.48 inch |
| Height | 1.57 inch |
| Width | 14.65 inch |
| Range Of Product | Lighting and power sockets |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Lighting accessory |
| Product Or Component Type | Lamp |
| Device Application | Multi-purpose |
| Device Composition | fixing elements lamp switch and power socket |
| Outlet Standard | French |
| Rated Lamp Wattage | 11 W |
| Ue Rated Operational Voltage | 230 V 50/60 Hz |
| Bulb Base | 2G7 |
| Bulb Type | Fluorescent |
| Control Type | Built-it switch |
| Luminous Flux | 900 lm |
| Service Life In Hours | 8000 h |
| Electrical Connection | Screw connector <= 2.5 mm² |
| Mounting Location | Top front of enclosure |
| Mounting Support | DIN rail Cross rails Upright Metal parts |
| Fixing Mode | Clip-in Magnetic fixing Screws |
| Range Compatibility | Spacial S3D Spacial CRN Thalassa PLA Thalassa PLM Spacial SFX Spacial SMX Spacial SF Spacial SM |
| Material | Light gray plastic |
| Height | 1.57 in (40 mm) |
| Width | 14.65 in (372 mm) |
| Depth | 2.48 in (63 mm) |
| IP Degree Of Protection | IP20 IEC 60529 |
| Electrical Insulation Class | Class I |
| Flame Retardance | V0 UL 94 |
| Electromagnetic Compatibility | Emission standard for industrial environments IEC 61000-6-4 |
| Standards | UL 508 A |
| Product Certifications | VDE |
| Ambient Air Temp For Op | 3…149 °F (-16…65 °C) |
| Ambient Air Temp For Storage | -40…158 °F (-40…70 °C) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 00785901977070 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | CN |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366