Floor mounting pillar for Thalassa PLM54 and 64. H is 800 mm. Multi-purpose application. Mounting on the floor. Fixing mode by fixing element. Polyester charged with fibreglass for support pillar and steel for floor frame. Grey RAL 7035.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYSFSPLMG |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480777301 |
| UPC11 | 60648077730 |
| EAN | 3606480777301 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121324 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538100000 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 7.87 inch |
| Height | 31.50 inch |
| Width | 15.94 inch |
| Range | Thalassa |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Mounting accessory |
| Product Or Component Type | Support pillar |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | On the floor |
| Range Compatibility | Thalassa PLM |
| Device Composition | fixing elements 1 support pillar 1 floor frame |
| Material | Support pillar polyester charged with fibreglass Floor frame steel |
| Colour | Support pillar Gray RAL 7035) |
| Fixing Mode | By fixing element |
| Height | 31.50 in (800 mm) |
| Width | At the base 15.94 in (405 mm) On the top 13.98 in (355 mm) |
| Depth | At the base 7.87 in (200 mm) On the top 6.50 in (165 mm) |
| Category | 80034 - ENCLOSURE SYSTEMS WALL MOUNT METAL |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480777301 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366