Thalassa TBP Fixing lugs in thermoplastic PC and screws. Enclosure dimensions is H is 116 x W is 116 x D is 62 mm. Wall fixing support. Mounting on top and bottom, on rear of the enclosure. Permanent permissible load 30 kg on the body, 10 kg on the cover. Plastic made. 4 x lug, screw incl.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYAEFTB |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 785901377429 |
| UPC11 | 78590137742 |
| EAN | 3606480166396 |
| Availability | N |
| Lead Time | 15 |
| UNSPSC | 39121321 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 3925900000 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | Yes |
| Depth | 0.79 inch |
| Height | 3.94 inch |
| Width | 3.54 inch |
| Weight | 0.07 pound |
| Range | Thalassa |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Fixing accessory |
| Product Or Component Type | Wall fixing support |
| Application | Multi-purpose |
| For Enclosure Nominal Dimensions | 4.57 in (116 mm) 4.57 in (116 mm) 2.44 in (62 mm) |
| Mounting Location | Top and bottom, on rear of the enclosure |
| Range Compatibility | Thalassa TBP Thalassa TBS |
| Device Composition | 4 lug screw |
| Material | plastic |
| Fixing Mode | Screwed - from the outside |
| Permanent Permissible Load | 66.14 lb(US) (30 kg) on the body 22.05 lb(US) (10 kg) on the cover |
| Height | 3.94 in (100 mm) |
| Width | 3.54 in (90 mm) |
| Depth | 0.79 in (20 mm) |
| Product Weight | 0.07 lb(US) (0.03 kg) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 00785901377429 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366