Spacial SM fixed tray for enclosure of W is 800 x D is 400 mm. Tray dimensions are H is 30 x W is 682 x D is 290 mm. Maximum Load 150 kg.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYFXT8040 |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 606480064524 |
| UPC11 | 60648006452 |
| EAN | 3606480064524 |
| Availability | N |
| Lead Time | 30 |
| UNSPSC | 39121327 |
| HTs Code | 8538908160 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 11.42 inch |
| Height | 1.18 inch |
| Width | 26.85 inch |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Installation accessory |
| Product Or Component Type | Fixed tray |
| Application | Multi-purpose |
| For Enclosure Nominal Dimensions | 31.50 in (800 mm) 15.75 in (400 mm) |
| Mounting Support | Direct to the structure 40 mm cross rails |
| Range Compatibility | Spacial SF Spacial SM |
| Device Composition | 1 fixed tray fixing elements |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | steel |
| Colour | Gray RAL 7035) |
| Surface Finish | Epoxy-polyester powder |
| Adjustment | Adjustable in depth every 25 mm |
| Maximum Load | 330.69 lb(US) (150 kg) evenly distributed |
| Height | 1.18 in (30 mm) |
| Width | 26.85 in (682 mm) |
| Depth | 11.42 in (290 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480064524 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366