| Part Number | ZBRA2 |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| UPC | 785901298090 |
| UPC11 | 78590129809 |
| EAN | 3606480528514 |
| Availability | N |
| Lead Time | 36 |
| UNSPSC | 39122216 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8517700000 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals including: Nickel compounds and Di-isodecyl phthalate (DIDP) which is known to the State of California to cause Carcinogen and Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | I |
| Return Indicator | Yes |
| Weight | 0.09 pound |
| Range Of Product | Harmony XB5R |
|---|---|
| Product Or Component Type | Wireless and batteryless range |
| Device Short Name | ZBRA |
| Product Destination | Wireless access point |
| Colour Of Base Of Enclosure | Black RAL 9011) |
| Communication Port Protocol | Zigbee green power 2.4 GHz IEEE 802.15.4 |
| Kit Composition | Antenna with cable 2 m |
| Input Impedance | 50 Ohm |
| Connector Type | MCX female |
| Antenna Gain | 3 dBi 83…100 Hz |
| Maximum Sensing Distance | 328.08 ft (100 m) access point in free field |
| Product Weight | 0.09 lb(US) (0.04 kg) |
| Relative Humidity | 90 % -4…131 °F (-20…55 °C), without condensation ETSI EN 300 440-1 |
| Electrical Shock Protect Class | Class II IEC 61140 |
| Category | 22470 - XB5R WIRELESS PUSH BUTTON |
| Discount Schedule | I |
| GTIN | 00785901298090 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | CN |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| WEEE | The product must be disposed on European Union markets following specific waste collection and never end up in rubbish bins. |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366