| Part Number | HMIDMA521 |
|---|---|
| Country of Origin | US |
| UPC | 785901474210 |
| UPC11 | 78590147421 |
| EAN | 3606480853692 |
| Availability | N |
| Lead Time | 20 |
| UNSPSC | 43211507 |
| HTs Code | 8471410150 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals including: Lead and lead compounds which is known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | MC2 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 1.10 inch |
| Height | 13.77 inch |
| Width | 21.98 inch |
| Weight | 14.55 pound |
| Range Of Product | Harmony Modular iPC |
|---|---|
| Product Or Component Type | Flat screen |
| Terminal Type | Touchscreen display |
| Device Mounting | Flush |
| Local Signalling | Status LED |
| View Angle Horiz X Vert | 150 x 150° |
| Contrast Ratio | 500:1 |
| Pixel Resolution | 1024 x 1024 |
| Touchscreen Resolution | 4096 x 4096 |
| Function Available | Operate with water on screen |
| [Us] Rated Supply Voltage | 24 V DC power supply 100...240 V AC power supply 47...63 Hz |
| Supply Voltage Limits | 18…36 V DC |
| Power Consumption In W | 50.7 W typical)Box PC HMIBMP 64.85 W maximum)Box PC HMIBMP 45.2 W typical)Box PC HMIBMU 59.85 W maximum)Box PC HMIBMU |
| Display Size | 21.5 inch |
| Display Type | LED Colour TFT LCD |
| Display Resolution | 1980 x 1080 pixels full HD |
| Display Colour | 16777216 colors |
| Luminance | 27.87 fc (300 cd/m²) |
| Backlight Lifespan | 50000 hours 77 °F (25 °C) |
| Touch Panel | Multi-touch projected capactive technology (PCT) |
| Type Of Installation | Indoor installation |
| Inrush Current | 8.9 A |
| Width | 21.98 in (558.4 mm) |
| Height | 13.77 in (349.8 mm) |
| Depth | Enclosure 1.10 in (28 mm) 0.28 in (7 mm) |
| Product Weight | 14.55 lb(US) (6.6 kg) |
| IP Degree Of Protection | IP66 |
| Nema Degree Of Protection | NEMA 4X |
| Standards | UL 60950 CSA C22.2 No. 60950 |
| Product Certifications | CCC C-tick EAC |
| Ambient Air Temp For Op | 32…131 °F (0…55 °C) |
| Ambient Air Temp For Storage | -22…158 °F (-30…70 °C) |
| Pollution Degree | 2 |
| Relative Humidity | 10…95 % non-condensing |
| Operating Altitude | 6561.68 ft (2000 m) |
| Vibration Resistance | 1 gn 5…500 Hz)HDD 2 gn 5…500 Hz)SSD 2 gn 5…500 Hz)Cfast card |
| Category | 22574 - MAGELIS BOX PC AND PANEL PC |
| Discount Schedule | MC2 |
| GTIN | 00785901474210 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | US |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| WEEE | The product must be disposed on European Union markets following specific waste collection and never end up in rubbish bins. |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366