| Part Number | NSYCMT2560110 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480213205 |
| UPC11 | 60648021320 |
| EAN | 3606480213205 |
| Availability | N |
| Lead Time | 53 |
| UNSPSC | 39121324 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908180 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 4.33 inch |
| Height | 9.84 inch |
| Width | 23.62 inch |
| Weight | 18.91 pound |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Interface accessory |
| Product Or Component Type | Box keyboard |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | Control enclosure |
| Range Compatibility | Spacial S3CM |
| Device Composition | fixing elements 1 box 2 bracket 1 trim rail 1 hose for cable entry |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | Body steel Front face and trim frame aluminium |
| Colour | Body Gray RAL 7035) Front face and trim frame Gray RAL 7040) |
| Surface Finish | Epoxy-polyester powder |
| Fixing Mode | By fixing element - on control enclosure |
| Operating Angle | 120 ° |
| Height | External 9.84 in (250 mm) Real 11.26 in (286 mm) |
| Width | External 23.62 in (600 mm) Real 27.44 in (697 mm) |
| Depth | External 4.33 in (110 mm) Real 4.92 in (125 mm) |
| IP Degree Of Protection | IP54 |
| IK Degree Of Protection | IK10 |
| Product Weight | 18.91 lb(US) (8.578 kg) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480213205 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366