Combined Support brackets Spacial SF/SM. H is 86.5 x W is 20 x D is115 mm. For installing earthing strip and DIN rail. Mounting on mounting plate or on structure of enclosure. Zinc coated steel. Set of 10.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYETF |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 785901963707 |
| UPC11 | 78590196370 |
| EAN | 3606480064425 |
| Availability | N |
| Lead Time | 53 |
| UNSPSC | 39121327 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 7326908688 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 4.53 inch |
| Height | 3.41 inch |
| Width | 0.79 inch |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Application | Multi-purpose |
| Product Or Component Type | Support bracket |
| Mounting Location | On structure of enclosure On mounting plate |
| Mounting Support | Earthing bar DIN rail |
| Device Composition | fixing elements 1 combined support brackets |
| Quantity Per Set | Set of 10 |
| Material | Zinc coated steel |
| Height | 3.41 in (86.5 mm) |
| Width | 0.79 in (20 mm) |
| Depth | 4.53 in (115 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 00785901963707 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 10 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366