| Part Number | NSYCUFX6K |
|---|---|
| UPC | 606480685569 |
| UPC11 | 60648068556 |
| EAN | 3606480685569 |
| Availability | N |
| Lead Time | 42 |
| UNSPSC | 39121324 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Height | 8.66 inch |
| Width | 16.54 inch |
| Range | ClimaSys |
|---|---|
| Product Name | ClimaSys CU |
| Product Or Component Type | Filter |
| Range Compatibility | ClimaSys CU cooling unit |
| Accessory / Separate Part Cate | Thermal management accessory |
| Product Destination | Floor-standing cooling unit 5800 W Floor-standing cooling unit 6050 W |
| Accessory / Separate Part Dest | ClimaSys cooling unit |
| Material | Aluminium |
| Width | 16.54 in (420 mm) |
| Height | 8.66 in (220 mm) |
| Thickness | 22.83 in (580 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480685569 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366