| Part Number | NSYCUD400 |
|---|---|
| UPC | 606480706134 |
| UPC11 | 60648070613 |
| EAN | 3606480706134 |
| Availability | N |
| Lead Time | 36 |
| UNSPSC | 39121324 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 11.42 inch |
| Height | 1.97 inch |
| Width | 11.02 inch |
| Range Of Product | ClimaSys |
|---|---|
| Product Name | CU |
| Product Or Component Type | Deflector |
| Device Application | Air flow control |
| Product Destination | Side-mounting cooling unit 400 W |
| Device Composition | 1 body |
| Mounting Location | In cabinet |
| Material | Zinc coated steel |
| Colour | Gray RAL 7035) |
| Height | 1.97 in (50 mm) |
| Width | 11.02 in (280 mm) |
| Depth | 11.42 in (290 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480706134 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366