| Part Number | NSYCVF170M230 |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 606480151422 |
| UPC11 | 60648015142 |
| EAN | 3606480151422 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121324 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8414596590 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals including: Lead and lead compounds which is known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 1.50 inch |
| Height | 4.69 inch |
| Width | 4.69 inch |
| Weight | 1.81 pound |
| Range | ClimaSys |
|---|---|
| Product Name | ClimaSys CV |
| Product Or Component Type | Fan |
| Range Compatibility | P |
| Flow Rate | Free flow rate 44910.05 Gal/hr(US) (170 m3/h) 50 Hz |
| Input Voltage | 230 V 50/60 Hz |
| Absorbed Power | 17 W |
| Noise Level < At | 41 dB |
| Height | External 4.69 in (119 mm) |
| Width | External 4.69 in (119 mm) |
| Depth | External 1.50 in (38 mm) |
| Product Weight | 1.81 lb(US) (0.82 kg) |
| Material | Protective grille steel |
| Device Composition | 1 axial motor 2 protective grille on the front and rear surfaces 1 fixing collar |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480151422 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Compliant |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366