| Part Number | NSYCUCN800T1KHD |
|---|---|
| UPC | 606480685927 |
| UPC11 | 60648068592 |
| EAN | 3606480685927 |
| Availability | N |
| Lead Time | 36 |
| UNSPSC | 39121324 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 8.46 inch |
| Width | 13.70 inch |
| Range | ClimaSys |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Enclosure accessory |
| Product Or Component Type | Canopy |
| Application | Multi-purpose |
| Range Compatibility | ClimaSys CU cooling unit |
| Mounting Location | On top of enclosure |
| Product Destination | Side-mounting cooling unit 820 W Side-mounting cooling unit 1000 W |
| Device Composition | canopy fixing elements drilling template |
| Material | stainless steel 304L |
| Colour | Gray RAL 7035) |
| Fixing Mode | By fixing element |
| Width | Nominal 13.70 in (348 mm) |
| Depth | Nominal 8.46 in (215 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480685927 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366