| Part Number | NSYCUCN600HD |
|---|---|
| UPC | 606480685910 |
| UPC11 | 60648068591 |
| EAN | 3606480685910 |
| Availability | N |
| Lead Time | 42 |
| UNSPSC | 39121324 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 8.35 inch |
| Width | 12.44 inch |
| Range | ClimaSys |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Enclosure accessory |
| Product Or Component Type | Canopy |
| Application | Multi-purpose |
| Range Compatibility | ClimaSys CU cooling unit |
| Mounting Location | On top of enclosure |
| Product Destination | Side-mounting cooling unit 640 W |
| Device Composition | canopy fixing elements drilling template |
| Material | stainless steel 304L |
| Colour | Gray RAL 7035) |
| Fixing Mode | By fixing element |
| Width | Nominal 12.44 in (316 mm) |
| Depth | Nominal 8.35 in (212 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480685910 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Compliant |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366