| Part Number | DL1CE048NSP |
|---|---|
| UPC | 389110745573 |
| UPC11 | 38911074557 |
| EAN | 3389110745573 |
| UNSPSC | 39122216 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals including: Lead and lead compounds which is known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Range Compatibility | Harmony XAC |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Type | Incandescent bulb |
| Accessory / Separate Part Cate | Lighting accessory |
| Accessory / Separate Part Dest | Illuminated push-button |
| [Us] Rated Supply Voltage | 48 V AC/DC |
| Signalling Colour | Clear |
| Sale Per Indivisible Qty | 100 |
| Power Dissipation In W | 2.6 W |
| Bulb Base | BA 9s |
| Diameter | 0.43 in (11 mm) |
| Length | 1.10 in (28 mm) |
| GTIN | 03389110745573 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| WEEE | The product must be disposed on European Union markets following specific waste collection and never end up in rubbish bins. |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366