| Part Number | DZ5CE100 |
|---|---|
| Country of Origin | DE |
| UPC | 785901649021 |
| UPC11 | 78590164902 |
| EAN | 3389110537055 |
| Availability | N |
| Lead Time | 26 |
| UNSPSC | 39121410 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908180 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals including: Lead and lead compounds which is known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | I |
| Return Indicator | No |
| Range Of Product | Linergy |
|---|---|
| Product Or Component Type | Cable end |
| Cable End Size | Medium |
| Standards | DIN 46228-1 |
| Type Of Packing | Individual bag |
| Quantity Per Set | Set of 100 |
| Cable Cross Section | 0.02 in² (10 mm²) |
| Cable End Type | Single conductor |
| Additional Information | Non-insulated |
| Bezel Material | Halogen-free plastic |
| Tube Material | Copper ISO 1337 |
| Number Of Cables | 1 |
| Awg Gauge | AWG 8 |
| Bezel Size | Ø 5.8 mm |
| Tube Diameter | 0.18 in (4.5 mm) |
| Length | 0.71 in (18 mm) |
| Tube Length | 0.71 in (18 mm) |
| Ambient Air Temp For Op | -4…221 °F (-20…105 °C) |
| Category | 22621 - IEC PANEL ACCESSORIES |
| Discount Schedule | I |
| GTIN | 00785901649021 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 100 |
| Country Of Origin | DE |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Compliant |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| WEEE | The product must be disposed on European Union markets following specific waste collection and never end up in rubbish bins. |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366