Thalassa blanking corner plate thermoplastic for PLM43/54. 4 blanking plates. Multi-purpose, sealing accessory. Mounting on rear of enclosure. Clipped fixing mode. Thermoplastic Material. Grey RAL 7035. set of 1.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYCEPLMBG |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480773761 |
| UPC11 | 60648077376 |
| EAN | 3606480773761 |
| Availability | N |
| Lead Time | 53 |
| UNSPSC | 39121324 |
| HTs Code | 8538100000 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Height | 16.93 inch |
| Width | 12.99 inch |
| Range | Thalassa |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Aesthetic Accessory |
| Product Or Component Type | Blanking plate |
| Range Compatibility | Thalassa PLM 43 Thalassa PLM 54 |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | Rear of enclosure |
| Device Composition | 4 blanking plate |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | thermoplastic |
| Colour | Gray RAL 7035) |
| Fixing Mode | Clipped |
| Length | 7.87 in (200 mm) |
| Height | 16.93 in (430 mm) |
| Width | 12.99 in (330 mm) |
| Category | 80034 - ENCLOSURE SYSTEMS WALL MOUNT METAL |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480773761 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366