| Part Number | NSYAEUBUSC |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 606480168710 |
| UPC11 | 60648016871 |
| EAN | 3606480168710 |
| Availability | N |
| Lead Time | 33 |
| UNSPSC | 39121323 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 7326908688 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 5.12 inch |
| Height | 0.59 inch |
| Width | 5.91 inch |
| Weight | 0.18 pound |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Coupling accessory |
| Product Or Component Type | Coupling kit |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | Side coupling of 2 enclosures |
| Range Compatibility | Spacial S3D compact enclosure Spacial CRN compact enclosure |
| Device Composition | 4 spacer |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | plastic |
| Product Weight | 0.18 lb(US) (0.08 kg) |
| Fixing Mode | By screw |
| Height | 0.59 in (15 mm) |
| Width | 5.91 in (150 mm) |
| Depth | 5.12 in (130 mm) |
| IP Degree Of Protection | IP66 |
| Mounting Diameter | 0.31 in (8 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480168710 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366