| Part Number | NSYCMUIA80 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480213038 |
| UPC11 | 60648021303 |
| EAN | 3606480213038 |
| Availability | N |
| Lead Time | 36 |
| UNSPSC | 39121324 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908180 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 12.60 inch |
| Height | 7.48 inch |
| Width | 7.48 inch |
| Weight | 22.49 pound |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Cable management accessory |
| Product Or Component Type | Tube adaptor |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | Between 2 horizontal tubes |
| Mounting Support | For 80 mm square tube Option of passing cables through the inside |
| Range Compatibility | Spacial S3CM |
| Device Composition | fixing elements 1 linking and rotating bracket 1 bellow |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | moulded steel |
| Colour | Gray RAL 7035) |
| Surface Finish | Epoxy-polyester powder |
| Fixing Mode | By fixing element M12 - horizontal tube |
| Operating Angle | 170 ° |
| Permanent Permissible Load | 22.05 lb(US) (10 kg) |
| Height | 7.48 in (190 mm) |
| Width | 7.48 in (190 mm) |
| Depth | 12.60 in (320 mm) |
| Product Weight | 22.49 lb(US) (10.2 kg) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480213038 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366