| Part Number | PFMICC025W1N05D |
|---|---|
| Depth | 238.50 inch |
| Height | 120.00 inch |
| Width | 95.98 inch |
| Weight | 32959.14 pound |
| Lead Time | Special Order - Call for Quoted Lead Times |
|---|---|
| Provided Equipment | EcoStruxure IT ready (UPS) |
| Colour | White |
| Depth | 238.50 in (605.8 cm) |
| Height | 120.00 in (304.8 cm) |
| Product Weight | 32959.14 lb(US) (14950 kg) |
| Number Of Racks | 5 |
| Number Of Rack Free Space | 210 |
| Number Of Rack Unit | 42U |
| Width | 95.98 in (243.8 cm) |
| Input Voltage | 3 phase |
| Rated Power In W | 25000 W |
| Output Frequency | 60 Hz sync to mains |
| Power Per Rack | 7 kW |
| Output Voltage | 208 V 3 phase |
| Pdu Type | Metered |
| Min Configurable Power In W | 25000 W |
| Product Certifications | UL Listed |
| Ambient Air Temp For Op | 5…113 °F (-15…45 °C) |
| Operating Altitude | 0...10000 ft |
| Storage Altitude | 0…10000 ft (0.00…3048.00 m) |
| Battery Type | VRLA |
| Battery Power In VAh | 0 VAh |
| Emergency Power Off | Optional |
| Warranty | 1 year on-site repair or replace with factory authorized Start-Up |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366