| Part Number | NSYPTZ4 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480194405 |
| UPC11 | 60648019440 |
| EAN | 3606480194405 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121324 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 7326190080 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 16.54 inch |
| Height | 3.15 inch |
| Width | 0.59 inch |
| Category | Mounting accessory |
|---|---|
| Product Or Component Type | Adapter plate |
| Range Compatibility | Thalassa PLA Thalassa PHD |
| Application | Multi-purpose |
| For Enclosure Nominal Dimensions | 16.54 in (420 mm) |
| Mounting Location | Enclosure bottom |
| Device Composition | 2 plate fixing elements |
| Material | galvanised steel |
| Fixing Mode | Screw and insert M8 - bottom of enclosure |
| Height | 3.15 in (80 mm) |
| Width | 0.59 in (15 mm) |
| Depth | Real 16.54 in (420 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480194405 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366