| Part Number | NSYCHCOA |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480211706 |
| UPC11 | 60648021170 |
| EAN | 3606480211706 |
| Availability | N |
| Lead Time | 40 |
| UNSPSC | 39121323 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 7326908688 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Height | 0.00 inch |
| Weight | 1.10 pound |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Mounting accessory |
| Product Or Component Type | Support pillar device |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | Between enclosure and support pillar |
| Mounting Support | To fix the support pillar on enclosure |
| Range Compatibility | Spacial CRN |
| Device Composition | fixing elements 2 plate 1 gasket |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | steel |
| Colour | Gray RAL 7035) |
| Surface Finish | Epoxy-polyester powder |
| Fixing Mode | By fixing element - between enclosure and support pillar |
| Permanent Permissible Load | 0.00 lb(US) (0 kg) |
| Height | 0.00 in (0 mm) |
| Product Weight | 1.10 lb(US) (0.5 kg) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480211706 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366