This product is a blanking plate with fans to be fixed on the the internal surface of the base or roof or on a 6U knock-out panel of the reduced rear door. Equipped with 3 fans, free flow of 170 m3/h each, 220 V-50/60 Hz, installed wired with terminal board. A 3-m power cord is supplied.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYECVT3V440 |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 606480148972 |
| UPC11 | 60648014897 |
| EAN | 3606480148972 |
| Availability | N |
| Lead Time | 40 |
| UNSPSC | 39121302 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8414596590 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Width | 16.54 inch |
| Range | Actassi |
|---|---|
| Product Or Component Type | Fan |
| Device Application | Electronic application |
| Accessory / Separate Part Type | Ventilation plate |
| Cable Gland Type | With 3 fans Ventilated |
| Noise Level | 34 dB |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Range Compatibility | Actassi VDA Actassi VDS |
| Product Compatibility | SF roof for Actassi plates |
| Air Flow | 44910.05 Gal/hr(US) (170 m3/h) |
| Device Composition | fixing elements 1 plate 1 2 m power cord |
| Material | Plate galvanised steel |
| Mounting Location | On outside of the roof |
| Fixing Mode | By screws |
| Width | Fixing centers 16.54 in (420 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480148972 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Compliant |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366