| Part Number | HMIYPSOMAC1 |
|---|---|
| Country of Origin | TW |
| UPC | 785901518853 |
| UPC11 | 78590151885 |
| EAN | 3606480853784 |
| Availability | N |
| Lead Time | 44 |
| UNSPSC | 43211507 |
| HTs Code | 8544429090 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals including: Lead and lead compounds which is known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | MC3 |
| Return Indicator | No |
| Range Of Product | Harmony iPC |
|---|---|
| Product Or Component Type | External power supply module |
| Accessory / Separate Part Cate | Electrical accessory |
| Accessory / Separate Part Dest | HMIDAD modular display adaptor HMIPSP S-Panel PC performance HMIPSO S-Panel PC optimised |
| Input Voltage | 90...260 V AC 47...63 Hz |
| Input Current | 1600 mA 100 V AC |
| Output Voltage | 24 V DC |
| In Rated Current | 2.62 A |
| Inrush Current | 70 A 230 V AC |
| Ambient Air Temp For Op | 32…158 °F (0…70 °C) |
| Ambient Air Temp For Storage | -40…185 °F (-40…85 °C) |
| Relative Humidity | 0…95 % non-condensing |
| Product Certifications | CE CSA 60950 CULus UL 60950 |
| Category | 22575 - MAGELIS MC3 |
| Discount Schedule | MC3 |
| GTIN | 00785901518853 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | TW |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| WEEE | The product must be disposed on European Union markets following specific waste collection and never end up in rubbish bins. |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366