| Part Number | HMIYPSPMAC1 |
|---|---|
| Country of Origin | TW |
| UPC | 785901711865 |
| UPC11 | 78590171186 |
| EAN | 3606480795732 |
| Availability | N |
| Lead Time | 62 |
| UNSPSC | 43211507 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8544429090 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | MC3 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 1.79 inch |
| Height | 3.52 inch |
| Width | 7.44 inch |
| Range Of Product | Harmony iPC |
|---|---|
| Product Or Component Type | External power supply module |
| Accessory / Separate Part Cate | Adaptation accessory |
| Accessory / Separate Part Dest | HMIBM modular box PC HMIDAD modular display adaptor |
| Input Voltage | 110...240 V AC 47...63 Hz |
| Output Voltage | 24 V DC |
| In Rated Current | 6.25 A |
| Range Compatibility | Harmony iPC |
| Width | 7.44 in (189 mm) |
| Height | 3.52 in (89.5 mm) |
| Depth | 1.79 in (45.5 mm) |
| Ambient Air Temp For Op | 32…158 °F (0…70 °C) |
| Ambient Air Temp For Storage | -40…185 °F (-40…85 °C) |
| Relative Humidity | 0…95 % non-condensing |
| Product Certifications | CE UL 60950 CULus CSA 60950 |
| Category | 22575 - MAGELIS MC3 |
| Discount Schedule | MC3 |
| GTIN | 00785901711865 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | TW |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| WEEE | The product must be disposed on European Union markets following specific waste collection and never end up in rubbish bins. |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366