Hygienic stainless-steel adjustable screw jack. Height is 200 mm. Multi-purpose installation accessory. Feet component type. 4 Feets supplied. Permanent permissible load 100 kg. Stainless steel 316L, Micro beaded surface finish. Compatible with is Spacial SF/SDX/SFX/SM/SMX/SD.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYPHX200 |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 606480154881 |
| UPC11 | 60648015488 |
| EAN | 3606480154881 |
| Availability | N |
| Lead Time | 38 |
| UNSPSC | 39121327 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908180 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Height | 7.87 inch |
| Weight | 5.51 pound |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Installation accessory |
| Product Or Component Type | Feet |
| Application | Multi-purpose |
| Range Compatibility | Spacial SF Spacial SM Spacial SD Spacial SFX Spacial SMX Spacial SDX |
| Device Composition | 4 feets |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | Stainless steel 316L |
| Surface Finish | Micro beaded |
| Fixing Mode | By screws - structure of enclosure |
| Adjustment | 20 mm |
| Permanent Permissible Load | 220.46 lb(US) (100 kg) |
| Height | 7.87 in (200 mm) |
| Product Weight | 5.51 lb(US) (2.5 kg) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480154881 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366