| Part Number | HMIS65W |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| UPC | 595864153285 |
| UPC11 | 59586415328 |
| EAN | 3595864153285 |
| Availability | N |
| Lead Time | 43 |
| UNSPSC | 43211506 |
| HTs Code | 8538908180 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals including: Lead and lead compounds which is known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | MC2 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 3.15 inch |
| Width | 3.84 inch |
| Weight | 1.17 pound |
| Range Of Product | Harmony SCU |
|---|---|
| Product Or Component Type | Small touchscreen display HMI |
| Display Size | 3.5 inch |
| Pixel Resolution | 320 x 240 pixels QVGA |
| Display Type | Backlit LED colour TFT LCD |
| Touch Panel | Analogue |
| Backlight Lifespan | 50000 hours 65536 colours |
| Brightness | 16 levels via touch panel |
| View Angle Horiz X Vert | 60° left 60° right 40° top 60° bottom |
| Character Font | Korean ASCII Taiwanese (traditional Chinese) Chinese (simplified Chinese) Japanese (ANK, Kanji) |
| Width | 3.84 in (97.6 mm) |
| Depth | 3.15 in (80 mm) |
| Product Weight | 1.17 lb(US) (0.53 kg) |
| Category | 22569 - MAGELIS XBT-GT (AND XBT-G) |
| Discount Schedule | MC2 |
| GTIN | 03595864153285 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | CN |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| WEEE | The product must be disposed on European Union markets following specific waste collection and never end up in rubbish bins. |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366