| Part Number | ACRMD4KT-1 |
|---|---|
| Depth | 29.61 inch |
| Height | 8.58 inch |
| Width | 18.66 inch |
| Weight | 57.32 pound |
| Lead Time | Special Order - Call for Quoted Lead Times |
|---|---|
| Provided Equipment | 120/240V power supply Built-in modbus protocol adapter |
| Number Of Rack Unit | 5U |
| Depth | 29.61 in (75.2 cm) |
| Height | 8.58 in (21.8 cm) |
| Product Weight | 57.32 lb(US) (26 kg) |
| Width | 18.66 in (47.4 cm) |
| Number Of Feeders | 1 |
| Network Frequency | 60 Hz |
| Input Voltage | 200...240 V |
| Product Certifications | UL Listed |
| Ambient Air Temp For Op | -4…122 °F (-20…50 °C) |
| Ambient Air Temp For Storage | -4…122 °F (-20…50 °C) |
| Relative Humidity | 20…80 % |
| Audible Noise At 1 Meter From Surface Of Unit | 74 dBA |
| Warranty | 1 year (parts only) |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366