| Part Number | HMISTU655S |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| UPC | 785901524267 |
| UPC11 | 78590152426 |
| EAN | 0785901524267 |
| Availability | N |
| Lead Time | 5 |
| UNSPSC | 43211715 |
| HTs Code | 8537109170 |
| Discount Schedule | MC2 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 2.18 inch |
| Height | 3.86 inch |
| Width | 4.65 inch |
| Range Of Product | Harmony STO & STU |
|---|---|
| Product Or Component Type | Touch panel screen |
| Software Designation | Vijeo Designer |
| Operating System | Harmony |
| Processor Name | CPU ARM9 |
| Display Size | 3.5 inch |
| Display Type | QVGA TFT colour touchscreen |
| Display Colour | 65536 colours |
| Display Resolution | 320 x 240 pixels QVGA |
| Touch Panel | Analogue |
| Backlight Lifespan | 50000 hours |
| Brightness | 16 levels |
| Character Font | Chinese (simplified Chinese) Japanese (ANK, Kanji) Taiwanese (traditional Chinese) Korean ASCII |
| Us Rated Supply Voltage | 24 V DC |
| Supply | External source |
| Supply Voltage Limits | 20.4…28.8 V |
| Inrush Current | 30 A |
| Power Consumption In W | 6.5 W |
| Number Of Pages | Limited by internal memory capacity |
| Processor Frequency | 333 MHz |
| Memory Description | Application memory 16 MB Back up of data 64 kB |
| Integrated Connection Type | 1 USB 2.0 type mini B 1 USB 2.0 type A COM1 serial link - female RJ45 - RS232C/RS485 <= 115.2 kbits/s) power supply - removable screw terminal block |
| Realtime Clock | Access to the PLC real-time clock |
| Downloadable Protocols | Third party protocols Modbus TCP/IP Uni-TE Modbus |
| Fixing Mode | Ø 22 mm hole |
| Enclosure Material | PC/PBT |
| Marking | CE |
| Height | 3.86 in (98.15 mm) |
| Width | 4.65 in (118 mm) |
| Depth | 2.18 in (55.3 mm) |
| Immunity To Microbreaks | 10 ms |
| Standards | IEC 61000-6-2 UL 1604 EN 61131-2 FCC Class A UL 508 |
| Product Certifications | C-tick CULus Marine UL class 1 Div2 T4A ou T5 |
| Ambient Air Temp For Op | 32…122 °F (0…50 °C) |
| Ambient Air Temp For Storage | -4…140 °F (-20…60 °C) |
| Relative Humidity | 0…85 % without condensation |
| Operating Altitude | <= 6561.68 ft (2000 m) |
| IP Degree Of Protection | IP20 IEC 60529 rear panel) IP65 IEC 60529 front panel) |
| Nema Degree Of Protection | NEMA 4X front panel indoor use) |
| Shock Resistance | 15 gn 11 msIEC 60068-2-27 |
| Vibration Resistance | +/- 3.5 mm 5…9 Hz) IEC 60068-2-6 1 gn 9…150 Hz) IEC 60068-2-6 |
| Resist To Electromagn Fields | 9.14 V/m (10 V/m) IEC 61000-4-3 |
| Category | 22569 - MAGELIS XBT-GT (AND XBT-G) |
| Discount Schedule | MC2 |
| GTIN | 00785901524267 |
| Country Of Origin | CN |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366