Thalassa PHD/PLA 19inch pivot chassis 17U for enclosure. H is 1250 x W is750 mm. Mounting on front of enclosure. 20 units of 19inch. Lock with 5 mm double bar. 3 kg of permanent permissible load. Sheet steel made, epoxy-polyester powder surface. Gray RAL 7035.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYBRP20PLAG |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606485405186 |
| UPC11 | 60648540518 |
| EAN | 3606480801259 |
| Availability | N |
| Lead Time | 36 |
| UNSPSC | 39121324 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538100000 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Height | 49.21 inch |
| Range | Thalassa |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Mounting accessory |
| Product Or Component Type | 19" rack |
| Application | Multi-purpose |
| Rack Type | Swing |
| Mounting Location | Front of enclosure |
| Range Compatibility | Thalassa PLA |
| Device Composition | fixing elements 2 19" uprights |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Number Of Units 19" | 20 |
| Material | sheet steel |
| Colour | Gray RAL 7035) |
| Surface Finish | Epoxy-polyester powder |
| Lock Type | Lock 5 mm double bar |
| Fixing Mode | By fixing element |
| Permanent Permissible Load | 6.61 lb(US) (3 kg) per unit |
| Opening Of The 19" Racks | Left 120 ° |
| Height | Nominal 49.21 in (1250 mm) |
| Thickness | 0.08 in (2 mm) |
| Category | 80034 - ENCLOSURE SYSTEMS WALL MOUNT METAL |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606485405186 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366