| Part Number | NSYVDM21UF |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480174797 |
| UPC11 | 60648017479 |
| EAN | 3606480174797 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121323 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538100000 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 2.76 inch |
| Height | 39.37 inch |
| Width | 23.62 inch |
| Weight | 12.57 pound |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Mounting accessory |
| Product Or Component Type | 19" rack |
| Application | Multi-purpose Electronic application |
| For Enclosure Nominal Dimensions | 39.37 in (1000 mm) 23.62 in (600 mm) 9.84 in (250 mm) 39.37 in (1000 mm) 23.62 in (600 mm) 15.75 in (400 mm) |
| Rack Type | Fixed |
| Mounting Location | Step slide Front of enclosure |
| Range Compatibility | Spacial S3D Spacial S3X Spacial VDM Spacial CRN Spacial CRNG |
| Device Composition | fixing elements 2 19" uprights |
| Number Of Units 19" | 21 |
| Material | galvanised steel |
| Colour | Gray RAL 7035) |
| Fixing Mode | By fixing element |
| Adjustment | Adjustable in depth, pitch 12.5 mm, on the step slide |
| Permanent Permissible Load | 6.61 lb(US) (3 kg) per unit |
| Height | Nominal 39.37 in (1000 mm) |
| Width | Nominal 23.62 in (600 mm) |
| Depth | 2.76 in (70 mm) |
| Thickness | 0.08 in (2 mm) |
| Product Weight | 12.57 lb(US) (5.7 kg) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480174797 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366