2U partial fixed 19-inch slide fixed by attachment on the front or rear 19-inch uprights, made of treated steel and with an acceptable load of 30kg. Without heel height.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYGB140 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480066757 |
| UPC11 | 60648006675 |
| EAN | 3606480066757 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121327 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 7326908688 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 1.73 inch |
| Height | 3.50 inch |
| Width | 5.51 inch |
| Range Of Product | Actassi |
|---|---|
| Product Or Component Type | Fixed slide |
| Device Application | Electronic application Multi-purpose |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Range Compatibility | Actassi VDA Actassi VDS |
| Material | steel |
| Surface Finish | Zinc coated |
| Mounting Support | 19" rack, front or rear |
| Product Compatibility | Spacial SF-S, SF-E, VDM, PLA enclosures |
| Device Composition | fixing elements 2 rails |
| Fixing Mode | By clips 19" uprights of rack |
| Number Of Rack Unit | 2U |
| Permanent Permissible Load | 33.07 lb(US) (15 kg) |
| Thickness | 0.05 in (1.2 mm) |
| Number Of Units 19" | 2 |
| Height | 3.50 in (88.9 mm) |
| Width | 5.51 in (140 mm) |
| Depth | 1.73 in (44 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480066757 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366